CSB-115A-5-10M RK Electronics
  • Part Number: CSB-115A-5-10M
  • Manufacturer Name: RK Electronics
  • Description: Product Description: Time Delay Relay, One Shot, 115VAC, 6Sec-10Min Knob Adj, 8-Pin Octal Base, SPDT 10A Output
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about CSB-115A-5-10M RK Electronics
    CSB-115A-5-10M RK Electronics
    CSB-115A-5-10M is manufactured by RK Electronics and is categorized in the Time Delay Relays category. CSB-115A-5-10M is described as Product Description: Time Delay Relay, One Shot, 115VAC, 6Sec-10Min Knob Adj, 8-Pin Octal Base, SPDT 10A Output . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by RK Electronics
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE