PE-1206CD150KTT Pulse Electronics
  • More about PE-1206CD150KTT Pulse Electronics
    PE-1206CD150KTT is manufactured by Pulse Electronics and is categorized in the Fixed Inductors category. PE-1206CD150KTT is described as FIXED IND 15NH 1A 100 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Pulse Electronics
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"