PA1253NLT Pulse Electronics
  • More about PA1253NLT Pulse Electronics
    PA1253NLT Pulse Electronics
    PA1253NLT is manufactured by Pulse Electronics and is categorized in the Pulse Transformers category. PA1253NLT is described as XFRMR 1.8V 1A 253UH POE EP10 SMD. Perfect Parts is a supplier of Transformers and other Passives.
    ---> Other parts by Pulse Electronics
    ---> Pulse Transformers from all manufacturers
    ---> Transformers by sub category
  • More About  Pulse Transformers
    Transformers
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE