R6200240XXOO Powerex
  • More about R6200240XXOO Powerex
    R6200240XXOO Powerex
    R6200240XXOO is manufactured by Powerex and is categorized in the Zener Single Diodes category. R6200240XXOO is described as DIODE MODULE 200V 400A DO200AA. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Powerex
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM