RZ03-1C4-D012 Potter & Brumfield
  • More about RZ03-1C4-D012 Potter & Brumfield
    RZ03-1C4-D012 is manufactured by Potter & Brumfield and is categorized in the Power Relays category. RZ03-1C4-D012 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Potter & Brumfield
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE