K10P-11D55-48 Potter & Brumfield
  • More about K10P-11D55-48 Potter & Brumfield
    K10P-11D55-48 is manufactured by Potter & Brumfield and is categorized in the Power Relays category. K10P-11D55-48 is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Potter & Brumfield
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM