16N78-212E.1001 Portescap
  • Part Number: 16N78-212E.1001
  • Manufacturer Name: Portescap
  • Description: STANDARD MOTOR 10000 RPM 12VDC
  • Category: Motors - AC, DC
  • Status:
  • More about 16N78-212E.1001 Portescap
    16N78-212E.1001 Portescap
    16N78-212E.1001 is manufactured by Portescap and is categorized in the Motors - AC, DC category. 16N78-212E.1001 is described as STANDARD MOTOR 10000 RPM 12VDC. Perfect Parts is a supplier of Motors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Portescap
    ---> Motors - AC, DC from all manufacturers
    ---> Motors by sub category
  • More About  Motors - AC, DC
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM