10NS61-105C.1 Portescap
  • Part Number: 10NS61-105C.1
  • Manufacturer Name: Portescap
  • Description: STANDARD MOTOR 10000 RPM 6VDC
  • Category: Motors - AC, DC
  • Status:
  • More about 10NS61-105C.1 Portescap
    10NS61-105C.1 Portescap
    10NS61-105C.1 is manufactured by Portescap and is categorized in the Motors - AC, DC category. 10NS61-105C.1 is described as STANDARD MOTOR 10000 RPM 6VDC. Perfect Parts is a supplier of Motors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Portescap
    ---> Motors - AC, DC from all manufacturers
    ---> Motors by sub category
  • More About  Motors - AC, DC
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    View
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK