UC6000-30GM-IUEP-IO-V15 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: UC6000-30GM-IUEP-IO-V15
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: 350 to 6000 mm Push Pull Barrel Ultrasonic Proximity Sensor, 5-Pin M12 Conn
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about UC6000-30GM-IUEP-IO-V15 Pepperl + Fuchs
    UC6000-30GM-IUEP-IO-V15 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. UC6000-30GM-IUEP-IO-V15 is described as 350 to 6000 mm Push Pull Barrel Ultrasonic Proximity Sensor, 5-Pin M12 Conn. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG