UC500-30GM-E6R2-V15 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: UC500-30GM-E6R2-V15
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: 30 to 500 mm PNP Barrel Ultrasonic Proximity Sensor, 5-Pin M12 Conn
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about UC500-30GM-E6R2-V15 Pepperl + Fuchs
    UC500-30GM-E6R2-V15 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. UC500-30GM-E6R2-V15 is described as 30 to 500 mm PNP Barrel Ultrasonic Proximity Sensor, 5-Pin M12 Conn. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT