UC2000-30GM-IUR2-V15 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: UC2000-30GM-IUR2-V15
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: Sensor, Proximity; 120m to 2 m; 10 to 30 VDC; 900 mW; 4 to 20 mA; 0.1%; 180 kHz
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about UC2000-30GM-IUR2-V15 Pepperl + Fuchs
    UC2000-30GM-IUR2-V15 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. UC2000-30GM-IUR2-V15 is described as Sensor, Proximity; 120m to 2 m; 10 to 30 VDC; 900 mW; 4 to 20 mA; 0.1%; 180 kHz. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    View
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    HOLDER BATTERY 20MM COIN