NCB1.5-8GM25-N0 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NCB1.5-8GM25-N0
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 8mm Dia., 1.5mm Range, 2 Wire, PVC, Gray, 2 Meter
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NCB1.5-8GM25-N0 Pepperl + Fuchs
    NCB1.5-8GM25-N0 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NCB1.5-8GM25-N0 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 8mm Dia., 1.5mm Range, 2 Wire, PVC, Gray, 2 Meter. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC BOARD BASE