NBN40-U1-E2 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBN40-U1-E2
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: Inductive DC switch, 40mm, PNP NO, 194779
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBN40-U1-E2 Pepperl + Fuchs
    NBN40-U1-E2 Pepperl + Fuchs
    NBN40-U1-E2 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBN40-U1-E2 is described as Inductive DC switch, 40mm, PNP NO, 194779. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
  • Description
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE