NBN15-18GM55-US-V93 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBN15-18GM55-US-V93
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: 2-Wire AC/DC Barrel Inductive ProximitySensor, 7/8 in UN, 15 mm Detection Range
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBN15-18GM55-US-V93 Pepperl + Fuchs
    NBN15-18GM55-US-V93 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBN15-18GM55-US-V93 is described as 2-Wire AC/DC Barrel Inductive ProximitySensor, 7/8 in UN, 15 mm Detection Range. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE