NBN12-18GM50-E2 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBN12-18GM50-E2
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 12mm Range, 10-30VDC, PNP, 2 Meter Cable, 087779
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBN12-18GM50-E2 Pepperl + Fuchs
    NBN12-18GM50-E2 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBN12-18GM50-E2 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 12mm Range, 10-30VDC, PNP, 2 Meter Cable, 087779. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM