NBB20-L2M-A2-V1 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBB20-L2M-A2-V1
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: Sensor, Proximity, Inductive, 20mm Range, 10-30VDC, PNP, NO/NC, M12, 132358
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBB20-L2M-A2-V1 Pepperl + Fuchs
    NBB20-L2M-A2-V1 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBB20-L2M-A2-V1 is described as Sensor, Proximity, Inductive, 20mm Range, 10-30VDC, PNP, NO/NC, M12, 132358. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG