NBB20-L2-A2-V1 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBB20-L2-A2-V1
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: PNP Blockinductive Proximity Sensor, M12x1, 20mm Detection Range, 10 to 30Vdc, IP69K
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBB20-L2-A2-V1 Pepperl + Fuchs
    NBB20-L2-A2-V1 Pepperl + Fuchs
    NBB20-L2-A2-V1 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBB20-L2-A2-V1 is described as PNP Blockinductive Proximity Sensor, M12x1, 20mm Detection Range, 10 to 30Vdc, IP69K. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    View
    Memory Protection Devices
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT