NBB15-30GM50-E2 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: NBB15-30GM50-E2
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: PNP Barrel Inductive Proximity Sensor 15 mm Detection Range, 10 to 30 V, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about NBB15-30GM50-E2 Pepperl + Fuchs
    NBB15-30GM50-E2 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. NBB15-30GM50-E2 is described as PNP Barrel Inductive Proximity Sensor 15 mm Detection Range, 10 to 30 V, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE