CBN10-F46-E2 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: CBN10-F46-E2
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: SENSOR, CAPACITIVE, PROXIMITY, SURFACE MOUNT, SENSING RANGE 10MM
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about CBN10-F46-E2 Pepperl + Fuchs
    CBN10-F46-E2 Pepperl + Fuchs
    CBN10-F46-E2 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. CBN10-F46-E2 is described as SENSOR, CAPACITIVE, PROXIMITY, SURFACE MOUNT, SENSING RANGE 10MM. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    View
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE