CBN10-F46-E0 Pepperl + Fuchs
  • Part Number: CBN10-F46-E0
  • Manufacturer Name: Pepperl + Fuchs
  • Description: SENSOR, CAPACITIVE, PROXIMITY, SURFACE MOUNT, SENSING RANGE 10MM
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about CBN10-F46-E0 Pepperl + Fuchs
    CBN10-F46-E0 Pepperl + Fuchs
    CBN10-F46-E0 is manufactured by Pepperl + Fuchs and is categorized in the Sensors category. CBN10-F46-E0 is described as SENSOR, CAPACITIVE, PROXIMITY, SURFACE MOUNT, SENSING RANGE 10MM. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Pepperl + Fuchs
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F