EEV-FK2A221M Panasonic Electronic
  • Part Number: EEV-FK2A221M
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 220 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 100 VDC; SMT; 18x16.5; TR
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEV-FK2A221M Panasonic Electronic
    EEV-FK2A221M is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEV-FK2A221M is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 220 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 100 VDC; SMT; 18x16.5; TR. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"