EEV-FK1V681Q Panasonic Electronic
  • Part Number: EEV-FK1V681Q
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 680 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; SMT; 12.5x13.5; CT
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEV-FK1V681Q Panasonic Electronic
    EEV-FK1V681Q is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEV-FK1V681Q is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 680 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; SMT; 12.5x13.5; CT. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.