EEU-FM1E471 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FM1E471
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 470 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 25 VDC; Radial; 10x16; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FM1E471 Panasonic Electronic
    EEU-FM1E471 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FM1E471 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 470 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 25 VDC; Radial; 10x16; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ