EEU-FM1C471 Panasonic Electronic
  • More about EEU-FM1C471 Panasonic Electronic
    EEU-FM1C471 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FM1C471 is described as Capacitor; Alum Lytic; Cap 470 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 16 VDC; Radial; 10x12.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE