EEU-FM1A471 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FM1A471
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 470 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 10 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FM1A471 Panasonic Electronic
    EEU-FM1A471 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FM1A471 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 470 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 10 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.