EEU-FC2A101 Panasonic Electronic
  • More about EEU-FC2A101 Panasonic Electronic
    EEU-FC2A101 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC2A101 is described as Capacitor; Alum Lytic; Cap 100 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 100 VDC; Radial; 12.5x20; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V