EEU-FC1V151 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1V151
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 150 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1V151 Panasonic Electronic
    EEU-FC1V151 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1V151 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 150 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH