EEU-FC1V121 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1V121
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 120 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1V121 Panasonic Electronic
    EEU-FC1V121 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1V121 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 120 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 35 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM