EEU-FC1J680 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1J680
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 63 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1J680 Panasonic Electronic
    EEU-FC1J680 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1J680 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 63 VDC; Radial; 8x11.5; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A