EEU-FC1H271 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1H271
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 270 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 10x25; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1H271 Panasonic Electronic
    EEU-FC1H271 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1H271 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 270 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 10x25; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK