EEU-FC1H150 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1H150
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 15 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 5x11; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1H150 Panasonic Electronic
    EEU-FC1H150 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1H150 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 15 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 5x11; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    View
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB