EEU-FC1H100L Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-FC1H100L
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 10 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 5x11; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-FC1H100L Panasonic Electronic
    EEU-FC1H100L is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-FC1H100L is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 10 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 50 VDC; Radial; 5x11; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE