EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
  • Part Number: EEU-EE2W680
  • Manufacturer Name: Panasonic Electronic
  • Description: Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • More about EEU-EE2W680 Panasonic Electronic
    EEU-EE2W680 is manufactured by Panasonic Electronic and is categorized in the General Capacitors category. EEU-EE2W680 is described as Capacitor; Alum Electrolytic; Cap 68 uF; Tol 20%; Vol-Rtg 450 VDC; Radial; 18x40; Bulk. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic Electronic
    ---> General Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  General Capacitors
    General Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 BOTTM BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT