NC2EBD-PL2-DC12V Panasonic Electric
  • More about NC2EBD-PL2-DC12V Panasonic Electric
    NC2EBD-PL2-DC12V is manufactured by Panasonic Electric and is categorized in the Power Relays category. NC2EBD-PL2-DC12V is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM