ELJ-PE10NKF Panasonic
  • Part Number: ELJ-PE10NKF
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 10NH 1.4A 65 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 752
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about ELJ-PE10NKF Panasonic
    ELJ-PE10NKF Panasonic
    ELJ-PE10NKF is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELJ-PE10NKF is described as FIXED IND 10NH 1.4A 65 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    View
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"