ELJ-FC8R2KF Panasonic
  • Part Number: ELJ-FC8R2KF
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 8.2UH 105MA 2.2 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 6,094
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about ELJ-FC8R2KF Panasonic
    ELJ-FC8R2KF Panasonic
    ELJ-FC8R2KF is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELJ-FC8R2KF is described as FIXED IND 8.2UH 105MA 2.2 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG