ELJ-FC5R6JF Panasonic
  • Part Number: ELJ-FC5R6JF
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 5.6UH 120MA 1.75 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 7,002
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about ELJ-FC5R6JF Panasonic
    ELJ-FC5R6JF Panasonic
    ELJ-FC5R6JF is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELJ-FC5R6JF is described as FIXED IND 5.6UH 120MA 1.75 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V