ELC11D103F Panasonic
  • Part Number: ELC11D103F
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 10MH 160MA 11.8 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC11D103F Panasonic
    ELC11D103F Panasonic
    ELC11D103F is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC11D103F is described as FIXED IND 10MH 160MA 11.8 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE