ELC-18E6R8 Panasonic
  • Part Number: ELC-18E6R8
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 6.8UH 6.5A 13 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18E6R8 Panasonic
    ELC-18E6R8 Panasonic
    ELC-18E6R8 is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18E6R8 is described as FIXED IND 6.8UH 6.5A 13 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE