ELC-18E270 Panasonic
  • Part Number: ELC-18E270
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 27UH 4.8A 23 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18E270 Panasonic
    ELC-18E270 Panasonic
    ELC-18E270 is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18E270 is described as FIXED IND 27UH 4.8A 23 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM