ELC-18E101L Panasonic
  • Part Number: ELC-18E101L
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 100UH 3A 44 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-18E101L Panasonic
    ELC-18E101L Panasonic
    ELC-18E101L is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-18E101L is described as FIXED IND 100UH 3A 44 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE