ELC-15E561 Panasonic
  • Part Number: ELC-15E561
  • Manufacturer Name: Panasonic
  • Description: FIXED IND 560UH 1.2A 280 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about ELC-15E561 Panasonic
    ELC-15E561 Panasonic
    ELC-15E561 is manufactured by Panasonic and is categorized in the Fixed Inductors category. ELC-15E561 is described as FIXED IND 560UH 1.2A 280 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Panasonic
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT