SKHB-120A-B PATLITE
  • Part Number: SKHB-120A-B
  • Manufacturer Name: PATLITE
  • Description: Rotating Beacon, w/Alarm, 118mm, Bulb, 120VAC, Rotating Warning Light
  • Category: Light Towers & Audibles
  • Status:
  • More about SKHB-120A-B PATLITE
    SKHB-120A-B PATLITE
    SKHB-120A-B is manufactured by PATLITE and is categorized in the Light Towers & Audibles category. SKHB-120A-B is described as Rotating Beacon, w/Alarm, 118mm, Bulb, 120VAC, Rotating Warning Light. Perfect Parts is a supplier of Lighting and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by PATLITE
    ---> Light Towers & Audibles from all manufacturers
    ---> Lighting by sub category
  • More About  Light Towers & Audibles
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM