OPB991P55Z Optek / TT Electronics
  • Part Number: OPB991P55Z
  • Manufacturer Name: Optek / TT Electronics
  • Description: Sensor, Photologic, Slotted Optical Switch, 3.18mm Slot, 1.27mm Aperture, 2V
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about OPB991P55Z Optek / TT Electronics
    OPB991P55Z is manufactured by Optek / TT Electronics and is categorized in the Sensors category. OPB991P55Z is described as Sensor, Photologic, Slotted Optical Switch, 3.18mm Slot, 1.27mm Aperture, 2V. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Optek / TT Electronics
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"