OPB720A-12Z Optek / TT Electronics
  • Part Number: OPB720A-12Z
  • Manufacturer Name: Optek / TT Electronics
  • Description: Sensor, Reflective, Long Range, 10 to 30VDC, Chassis Mount, 1 to 305mm
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about OPB720A-12Z Optek / TT Electronics
    OPB720A-12Z is manufactured by Optek / TT Electronics and is categorized in the Sensors category. OPB720A-12Z is described as Sensor, Reflective, Long Range, 10 to 30VDC, Chassis Mount, 1 to 305mm. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Optek / TT Electronics
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE