G8P-1C4-X-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G8P-1C4-X-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G8P-1C4-X-DC12 Omron Elect
    G8P-1C4-X-DC12 Omron Elect
    G8P-1C4-X-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G8P-1C4-X-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH