G8P-1114P-BI-US-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G8P-1114P-BI-US-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G8P-1114P-BI-US-DC12 Omron Elect
    G8P-1114P-BI-US-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G8P-1114P-BI-US-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    View
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V