G8P-1111P-US-DC48 Omron Elect
  • Part Number: G8P-1111P-US-DC48
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G8P-1111P-US-DC48 Omron Elect
    G8P-1111P-US-DC48 Omron Elect
    G8P-1111P-US-DC48 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G8P-1111P-US-DC48 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Assmann
  • Description
    USB MINI CAR CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    View
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA