G7L-2A-P-CB-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G7L-2A-P-CB-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G7L-2A-P-CB-DC24 Omron Elect
    G7L-2A-P-CB-DC24 Omron Elect
    G7L-2A-P-CB-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G7L-2A-P-CB-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE