G7L-1A-T-J-CB-AC50 Omron Elect
  • Part Number: G7L-1A-T-J-CB-AC50
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 50V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G7L-1A-T-J-CB-AC50 Omron Elect
    G7L-1A-T-J-CB-AC50 Omron Elect
    G7L-1A-T-J-CB-AC50 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G7L-1A-T-J-CB-AC50 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 50V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    View
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    Vector
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT